اولین همایش آشنائی با بیماری دمانس و آلزایمر

امروز شنبه یازدهم اسفند ماه ۱۳۹۷ از ساعت ۵/ ۹ اولین همایش آشنائی با بیماری دمانس و آلزایمر در سالن همایشهای دانشکده علوم پزشکی همدان برگزار گردید. در این همایش بسیاری ازپزشکان و دانشجویان ، سازمانهای مردم نهادو سایر اقشار جامعه شرکت داشتند.هیئت مدیره بنیادفرزانگان همدان نیز با جمعی از اعضاء خود در این همایش شرکت نمودند.

                                                  آقای برجیسیان

 در این مراسم ابتدا آقای برجیسیان مدیر عامل انجمن آلزایمر همدان در باره این بیماری و سپس در مورد نحوه تشکیل انجمن مذکور توضیحاتی ارائه نموده و پس از آن آدرس انجمن را که در دفتر مشارکتهای مردمی واقع در بیمارستان امام قرار دارد و نیز طریقه پذیرش بیماران را اعلام داشتند.

                                                      دکتر رضائی

سخنران بعدی آقای دکتر رضائی رئیس هیئت مدیره انجمن آلزایمر بودند که ایشان در باره این بیماری وهمچنین ساختمان مغز انسان و بخشهای مختلف آن مطالبی تشریح نمودند. همچنین در ادامه اظهار داشتند روند این بیماری از ۳۰ سالگی شروع و از سن ۶۵ سالگی در صورت لزوم  بطور جدی می باید مورد توجه و  برسی و اقدام لازم قرارداده شود .

سپس آقای احمد وند از دادگستری استان همدان از دیدگاه حقوقی و قضائی موضوع را بررسی و در باره این بیماری و انواع مهجوریت هائی که در قانون پیش بینی شده مطالبی بیان داشتند.

                                                              دکتر عبدالملکی

سخنران بعدی آقای دکتر عبدالملکی از دیدگاه روانشناسی به بررسی این بیماری پرداخته و در مورد آسیب های اجتماعی آلزایمرو موضوع بهداشت روانی و نقش خانواده و مراقبین در توجه و نحوه حمایت از شخص بیمار را با ارائه مطالبی آموزش دادند.

در این بخش آقای ایوبیان از فعالان عرصه فرهنگ و ادبیات فارسی ضمن ارائه مطالبی ، شعری با عنوان ” نمی خواهم بمیرم ” را برای حاضران دکلمه کردند.

سپس سرهنگ منجانی از پلیس پیشگیری نیروی انتظامی در ارتباط با اتفاقات و سوانح و کلاهبرداری هائی که مجرمین بر اثر این بیماری اشخاص مرتکب میشوند مواردی بیان نمودند.

در خاتمه آقای دکتر عشوندی معاونت اجتماعی دانشکده پزشکی همدان در مورد چگونگی تشکیل و ایجاد معاونت اجتماعی در وزارت درمان و آموزش پزشکی و نیز اهمیت و نقش سازمانهای مردم نهاد در پیشرفت سلامت اجتماعی جامعه توضیحاتی بیان  داشتند .

                         اجرای سرود ملی و سرود های دیگر بوسیله دختران گرانقدر ناشنوا